Op.Dr.Cevdet Murat AKAGÜN

1974 yılında GÜMÜŞHANE'de doğdum. 1992 yılında Gümüşhane Anadolu Lisesinden mezun oldum,1994 yılında ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP Fakültesine girdim. Tıp eğitimini tamamladıktan sonra ANKARA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ'nden uzmanlığımı aldım ve 2008 yılında KULAK BURUN BOĞAZ VE BAŞ BOYUN CERRAHİSİ UZMANI olarak MARDİN MİDYAT DEVLET HASTANESİ'ne atandım.

Kısa bir süre sonra 2008 yılında vatani görevimi yapmak üzere MANİSA ASKER HASTANESİ'de görevlendirildim. 2009 da askerlik görevini tamamlayarak Midyat devlet hastanesine döndüm.

2011 yılına kadar bu hastanede çalıştım. Daha sonra ABD New York Albert Einstein Hastanesi' nde bulundum. 1 yıl süreyle yurtdışında yüzlerce estetik operasyon gerceklestirdim. Bu süre içerisinde kendi alanında farklı yaklaşık 5000 civarında başarılı ameliyat yaptım. Yurtiçinde konularında otör sayılan birçok uzmanla özellikle burun estetiği operasyonları, horlama cerrahisi, çocuk kulak burun boğaz ameliyatları, klasik veya balonla sinüzit operasyonları, kepçe kulak operasyonları, kulak zarı ameliyatları, baş dönmesi, kulak çınlaması ve alerji konularında ortak çalışmalar gerçekleştirdim.

Her yıl yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen kulak burun boğazla ilgili ve branşı ile alakalı estetik operasyonlarla ilgili kongre, seminer ve kursları düzenli olarak takip etmekteyim. Kulak burun boğazla ilgili yurtiçi ve yurtdışı yayınları bulunmaktayım.

İyi derecede ingilizce, başlangıç düzeyinde almanca bilmekteyim. Estetik ve Fonksiyonel Burun Cerrahisi ile asistanlığının ilk yıllarından beri özel olarak ilgilenmekte bu konu ile ilgili bir çok kez kadavra üzerinde özel çalışmalarda bulundum. Ve bu konularla ilgili bilimsel çalışmalarım devam etmektedir. Estetik burun ameliyatlardaki son gelişmeleri her yıl yurtdışında düzenli olarak düzenlenen kongrelere katılarak yakın olarak izlemekteyim. Ayrıca kepçe kulak ameliyatları,göz altı torbaları ve yüz gençleştirme operasyonları ilgi alanlarım arasındadır.